Chlebak to przedmiot, który – jak sama nazwa wskazuje, służy do przechowywania pieczywa. Jest bardzo funkcjonalny i znajduje się niemalże w każdej kuchni. Wszystko za sprawą tego, że jest bardzo potrzebny. Dlaczego? Pojemnik charakteryzuje się tym, że jest bardzo szczelny.  W ten sposób pozostawione w nim pieczywo będzie dłużej chrupkie i świeże. Jest to bardzo ważne, ponieważ ludzie często zamykają świeże bułki w foliowych workach.

W efekcie niestety nabierają one gumowatości i są już niesmaczne. Chlebak jest przedmiotem nie tylko istotnym pod względem wyżej wspomnianych funkcji. Istnieje jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, który w ostatnim czasie zyskał na swojej ważności. Bowiem okazuje się, że chlebak to świetna dekoracja! Producentów akcesoriów kuchennych jest bardzo wielu. Dobrze wróżą jednak trendy, które odpowiadają za ich stały rozrost oferty produktowej. Powstaje coraz więcej chlebaków, które nie są już nudne, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

Dziś możemy swobodnie wybierać pomiędzy materiałami z jakimi są wykonane, kształtem, wielkością kolorem – i wieloma innymi cechami charakterystycznymi! Jedną z dość popularnych propozycji są chlebaki w stylu retro. Najbardziej znane jest to, że charakteryzują się dość przygaszonymi kolorami. Kolory pastelowe to np. delikatna zieleń, róż, żółć, róż. W jakiej kuchni odnajdą się chlebaki retro?
Raczej nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, kto ma ochotę na taki produkt.

Dobrze jest jednak, gdy wpasowuje się w resztę aranżacji kuchennej. Styl retro bardzo dobrze czuje się w stylach skandynawskich, gdzie panuje najczęściej biel, czerń i szarość. Dobrze dobrane elementy dekoracyjne i funkcjonalnie sprawnie dopełnią wnętrze. Chlebak w stylu retro to jednak jedna z wielu propozycji. Innymi ciekawymi rozwiązaniami z takiego nurtu mogą być: sztućce, czajniki, tostery, a nawet duży sprzęt AGD, np. lodówka, czy kuchenka! Dobrze zdecydować się także na pastelowe doniczki w których umieścimy zielone, ładne kwiatki.