Co przygotować do jedzenia na piknik

Piknik to bardzo popularna forma wypoczynku, która znana jest głównie w anglojęzycznych krajach. Nie mniej jednak coraz bardziej zyskuje na popularności także w Polsce. Problem jest jeden. Trzeba znać miejsce, gdzie wówczas taki można zorganizować. Bardzo często pikniki kojarzą się ze scenariuszami romantycznych, czy rodzinnych filmów.

Jedzenie przeróżnych smakołyków, picie cudownie wyglądającej lemoniady z najbliższymi osobami. Kto nie skusił by się na takie spędzenie popołudnia? Jeśli myślimy o tym na poważnie, a takie wydarzenie będzie naszym pierwszym – dobrze jest wiedzieć w jaki sposób się na nie przygotować. Oto kilka najpotrzebniejszych porad i propozycji posiłkowych, o których warto pomyśleć w kontekście wyżej opisanego – pikniku:

  • Ważne jest to, aby pomyśleć jak daleko znajduje się nasze docelowe miejsce oraz w jaki sposób tam dotrzemy. Bardzo istotna jest również pogoda, ponieważ inne posiłki można przygotowywać do spożycia na nadmiernym działaniu słońca, a inne z kolei świetnie sprawdzą się podczas wiosennych temperatur. Nie mniej jednak zasada jest bardzo prosta.

    Przygotowujemy takie jedzenie, które w czasie drogi się nie zepsuje lub nie rozpuści. Ważne jest także to, aby posiłki przetrwały naszą drogę. Zrezygnujmy więc z zup, kremów, jogurtów, sosów, itd. Świetnie sprawdzą się raczej propozycje suche: wszelkiego rodzaju tortille, pieczone pierożki, no i standardowo – kanapki;

  • Kanapki można przygotować oczywiście według swoich indywidualnych wizji i potrzeb, nie mniej jednak dobrze jest trzymać się niektórych schematów. Zaleca się pieczenie własnych bułek, które będą smaczniejsze.

    Jeśli lubimy warzywa, to lepiej jest je umyć wcześniej w domu, a kroić już na miejscu.

  • W chwili przygotowań do pikniku dobrze jest pamiętać także o akcesoriach i przedmiotach funkcjonalnych. Pakujemy jedzenie w taki sposób, aby później opakowania swobodnie wyrzucić. Dobrze jest wziąć ze sobą foliowe woreczki, w których umieścimy śmieci.

.