Idealny obrus na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wieloma czynnościami. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim są to spotkania w rodzinnym gronie, na które czekamy cały rok. Nieodłącznym elementem Wigilii jest bowiem stół. Z reguły kojarzy się on z bardzo wystawnym wyglądem, szeregiem potraw, bogato ozdobionymi talerzami. Wszystko to oczywiście ma znaczenie. Ważna jest spójność. To bardzo szczególny dzień w roku, w którym bardzo mocno zwraca się uwagę na panującą od lat tradycję. W Święta Bożego Narodzenia bardzo często panuje czerwień, biel i złoto. To właśnie te kolory definiują ciepło tego jedynego w swoim rodzaju czasu.

Nie mniej jednak istnieje jeden, bardzo ważny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Jest to obrus. Obrus to materiał, który w istocie okrywa cały stół. Jest dekoracją oraz ochroną przed zarysowaniami na tym meblu. Idealny obrus na Boże Narodzenie to:

  • Taki, który jest bardzo dobrze dopasowany pod względem rozmiaru. Nie ma nic gorszego niż za mały obrus. Co ważne, trzeba pamiętać o tym, aby także ładnie zwisał z każdej strony po równo. Obrus wprowadza bardzo dużo do wnętrza. Jest bowiem oznacznikiem elegancji, estetyki oraz komfortu gości.

    To właśnie dla nich z reguły się staramy, a zapoznanie się z kilkoma regułami sprawi, że nasze starania będą jeszcze bardziej efektywne;

  • Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest to, aby obrus był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie może prześwitywać, rwać się. Istnieje bardzo wiele producentów takich tekstyliów, którzy bardzo profesjonalnie podchodzą do sprawy. Dobrze jest wydać raz większą sumę pieniędzy niż męczyć się z nieodpowiednimi materiałami przez kilka lat;
  • Ostatnim ważnym elementem jest czystość obrusu. Najgorszym popełnianym błędem jest to, że czasem zdarzają się plamy, np. po barszczu, których nie da się odeprać. Jest to bardzo nieestetyczne. Unikajmy też dziur w obrusie, które mogą przyczynić się do niemałego zakłopotania gości. Oczywiście najważniejsze jest to, aby obrus w Boże Narodzenie był ładnie wyprasowany.

.