Jak prawidłowo składać ręczniki

Ręczniki to bardzo szczególne przedmioty, które znajdują się w każdym domu. Nie mniej jednak przysparzają wiele problemów. Są bowiem znacznych rozmiarów, a dbanie o nie wprowadza zawrót głowy niejednej gospodyni. Każdy pewnie nie raz zastanawiał się w jaki sposób osiągnąć sklepowy efekt, w którym wszystkie produkty są idealnie poukładane pod względem rozmiaru, czy też kolorów. Rzadko zdarza się, że dysponujemy takimi samymi barwami i szerokością ręczników, co oznacza, że bardzo ciężko je złożyć i osiągnąć piękny efekt.

Warto też wspomnieć o pokojach hotelowych. Jak pokojówki realizują te zadania? Za każdym razem, ręczniki wyglądają niemalże jak nowe! Oto kilka porad, dzięki którym złożenie ręczników będzie dużo prostsze:

  • Po pierwsze należy zorganizować sobie przestrzeń, w której będziemy składać ręczniki. Może być to zarówno duży stół lub łóżko, na którym w swobodny sposób rozłożymy ich całą długość. Nigdy nie osiągniemy idealnych efektów, gdy będziemy to robić w powietrzu;
  • Kolejną sprawą jest to, aby pozbyć się tych ręczników, których w istocie nie używamy lub są zniszczone. Bardzo często tyczy się to tych, które spełniają funkcję czyszczenia łazienki czy kuchni.

    Nie ma nic gorszego niż stare, dziurawe szmatki, których nawet idealne złożenie zda się na nic. Dobrze jest odpowiednio często zaopatrywać się w nowe egzemplarze ręczników. Nie jest to oczywiście jedynie funkcja dekoracyjna, ale przede wszystkim higieniczna;

  • Zanim przejdziemy do czynności składania ręczników, należy zadbać o to, aby były dokładnie wyprane i świeże. Ręczniki pierze się w bardzo wysokich temperaturach, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i bakterii. Na szczęście ze względu na swój materiał – nie gniotą się.

    Jest to rewelacyjne ułatwienie, dzięki któremu nie stracimy kolejnych godzin;

  • Składanie ręczników może odbywać się na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego na jakim efekcie nam zależy. Jeśli ręczniki leżą na widoku – dobrze jest je zwijać w rulony. Dzięki temu zmieścimy ich więcej na półce, a ostateczny wygląd będzie bardzo zadowalający. Jeśli jednak są schowane głęboko w szafie, dobrze jest je układać w standardowe kwadraty, podobnie jak składa się choćby koszulki.

.