Jakie akcesoria wybrać do podawania serów

Miłośników sera jest na świecie  bardzo dużo. Pomijając grupę np. weganów, ciężko jest znaleźć osobę, która w życiu nie jadła sera lub co gorsza – go nie lubi. Ser to bardzo wdzięczny produkt, którego wybór jest obecnie przeogromny. Szczególnie popularny jest w krajach takich jak Francja, gdzie jego spożywanie jest niemalże tradycją.

Okazuje się jednak, że jedzenie serów to wręcz rytuał. Nie jest to w końcu posiłek. Traktowane jest to raczej jako wysublimowana przekąska, która ma za zadanie rozbudzić podniebienie do dalszego spożywania posiłków i oczekiwania na nie. Dużo drogich restauracji specjalizuje się właśnie w podawaniu deski serów. Często można znaleźć to w kartach jako coś specjalnego.

Nie ma co się dziwić, sery mają bardzo dużą historię, pochodzą z rozmaitych zakątków świata, a każdy z nich smakuje inaczej, w towarzystwie rozmaitych win. Wiele restauratorów staje jednak przed wyzwaniem, jakim są akcesoria do serów. Bowiem istnieje kilka przedmiotów, które powinny być ,,serwowane’’ razem z tymi przekąskami:

  • Jednym z najpopularniejszych są oczywiście deski do podawania sera. Okazuje się, że ich wybór jest bardzo rozmaity. Różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane.

    Nie mniej jednak różnica polega także na kształcie oraz oczywiście cenie. Niektóre deski nie nadają się do podawania konkretnych serów. Trzeba więc przemyśleć swoje menu dokładnie, zanim zdecyduje się na konkretny produkt. Najpopularniejszym rozwiązaniem są jednak prostokątne i okrągłe deski drewniane, na których kawałki sera się świetnie prezentują;

  • Kolejnym bardzo ważnym przedmiotem w kwestii serów jest nóż. Bardzo ważny w momencie, gdy chcemy zapewnić swobodę swoim gościom.

    Niektórzy może chcą skosztować niewielkiego kawałka lub podzielić się z innymi gośćmi. Musimy być na to gotowi i ubezpieczyć się w takie akcesoria. Pamiętajmy jednak, że wybór noży do sera jest bardzo duży. Jedne są świetne do serów miękkich, inne do twardych.

.