Ręcznik o grubej gramaturze

Ręczniki to tekstylia, które występują w każdym domu. Ich funkcjonalność jest bardzo wysoka i odpowiadają na wiele potrzeb. Główną funkcją ręczników jest bowiem odciąganie nadmiaru wody, która zostaje na ciele zaraz po umyciu. Nie mniej jednak przydają się także w zwykłych obowiązkach domowych, takich jak sprzątanie.

Każda babcia zgodzi się z faktem, ze świetnie sprawdzają się chociażby w myciu okien. Co więcej, ciężko wyobrazić sobie wakacje bez ręcznika, zwłaszcza, jeśli spędzamy je w ciepłych, słonecznych miejscach, np. na plaży. Tutaj w grę wchodzi nie tylko jakość wykonania oraz zdolność do szybkiego wysychania.

Współczesny rynek ręczników to także wysoki design oraz podążanie za trendami. Ręczniki możemy swobodnie dobierać pod względem potrzeb. Różnią się one między sobą rozmiarem, kolorem, materiałem z jakiego są wykonane oraz…gramaturą. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że im wyższa gramatura, tym ręcznik jest cięższy.

Oznacza to, że posiada większe możliwości pochłaniania wody. Wiąże się to jednak z tym, że będzie on dłużej schnął, a jego pranie będzie bardziej kłopotliwe. Bowiem maksymalnie nasiąknięty wodą ręcznik o wysokiej gramaturze bardzo mocno zyskuje na wadze. Trzeba o tym pamiętać zanim włoży się go do pralki, bo może ją zwyczajnie obciążyć i w efekcie zepsuć.

Na gramaturę ręcznika składają się dwa podstawowe elementy: długość włókna oraz gęstość tkaniny, z jakiej jest wykonany. Jeżeli zależy nam na jakości tego funkcjonalnego tekstylia, nie warto kierować się ceną. Z reguły te tańsze mają bardzo niską gramaturę, co odbije się na komforcie użytkowania. Warto więc korzystać z cięższych ręczników, zwłaszcza w domu, ponieważ są one po prostu przyjemniejsze, a co więcej – dłużej będą nam służyć.

Jako przykład można podać chociażby ręczniki hotelowe, które niemal zawsze wydają się być bardzo dobre. Nie ma co się dziwić, bowiem służą bardzo wielu ludziom i cyrkulują pomiędzy pokojami hotelowymi. Ich pranie odbywa się w bardzo wysokich temperaturach, aby pozbyć się ewentualnych bakterii i zanieczyszczeń. Muszą więc być trwałe, co oznacza, że ich gramatura jest bardzo wysoka.